השכרת תלבושות לחינה תימנית

השכרת תלבושות לחינה תימנית היא הדרך המומלצת ביותר לארגון קל ויעיל של אירוע החינה המסורתי. התלבושות של העדה התימנית צנועים במיוחד והכלה מכוסה בתלבושות כך שניתן לראות רק את פניה, כפות הידיים וכפות הרגליים. למרות אופיים הצנוע של התלבושות הן היו עשירים במיוחד באלמנטים אומנותיים כמו רקמות ותכשיטים.

מסורת תימן

טקס חינה תימנית בעבר היה שונה מאוד מאזור לאזור בתוך תימן מכיוון שבאזורים שונים היו לקהילות יהודיות מסורות ומנהגים שונים עבור כל קהילה. הגיוון בא לידי ביטוי גם בסוגים השונים של תלבושות לחינה תימנית מהבחינה אומנותית בעיצובים ובצבעים כמו גם בתכשיטים השונים. בדרך כלל בקהילות תימן חגגו את טקס החינה במהלך כל ימי השבוע שלפני החתונה משעות הערב, לאורך כל הלילה ועד הבוקר. טקס חינה תימנית בימנו צומצם לערב אחד בלבד ובדרך כלל בסמוך למעוד החתונה.

אביזרים ייחודיים לכלה

בטקס החינה של העדה התימנית יש אביזרים ייחודים אשר מהם מרכיבים תלבושות לחינה תימנית מסורתית. בשונה מטקסי חינה של עדות אחרות, חינה תימנית תלבושות מיוחדות משלה. בטקס חינה תימנית הכלה תלבש שמלה מוזהבת המעוטרת בשרשראות גדולות. בנוסף לשמלה כל חינה תימנית תלבושות יכללו גם רגליות מעוטרות ברקמת כסף אותן הכלה גורבת על כפות רגליה עד הברכיים. בנוסף הכלה עונדת תכשיטים כבדים נוספים, בן היתר, צמידי כסף על הרגליים והידיים, כובע מעוטר ותכשיט סנטר מסורתי הקרוי לאבה.

אביזרים ייחודיים לחתן

הלבוש של החתן לעומת זאת מסורתי ופשוט למדי. תלבושות לחינה תימנית של החתן תכלול את השמלה המסורתית, כובע ותליון. בדומה לטקסי חינה של עדות אחרות הזוג מחליף במהלך הערב בין מספר תלבושות, למשל, לאחר הריקודים החתן יחליף לתלבושת השנייה. בתחילת הערב בני הזוג לובשים את התלבושות הגבוהות ובהמשך יעברו לתלבושות הנמוכות ולבסוף לתלבושת הכפרית הנקראת גם חיידני.

הצלחת האירוע

על מנת שהאירוע יסתיים בהצלחה מומלץ לעבוד בצורה מדויקת מכיוון שהכנה נכונה של החינה יכולה למנוע תקלות רבות בהמשך הדרך. הדבר הטוב ביותר הוא לתכנן חינה תימנית עם אנשי מקצוע מנוסים כמו מאמא חינה שהפיקו טקסים רבים לאורך השנים. השכרת תלבושות לחינה תימנית מחברה מוכרת ובעלת ניסיון יחד עם ליווי מקצועי מאפשרים לתכנן את כל שלבי טקס חינה תימנית במדויק מראש. התכנון יכלול את מספר התלבושות הדרושות וסוגי התפאורה. לצד תכנון מוגדר לשלבי האירוע יש צורך בניהול הכולל גמישות לאור ההתרחשויות הספונטניות באירוע. תכנון וניהול הם המפתחות להצלחתו של אירוע חינה תימנית ומיצובו כאירוע מושלם, שמח ובלתי נשכח.

נקודות חשובות

במהלך ההכנות של טקס חינה תימנית כדאי לשים לב למספר דברים חשובים בדגש על הנושא של השכרת תלבושות לחינה תימנית. לפני כל סיכום עם החברה המפיקה מומלץ מאוד לראות אירוע אחר של החברה. חברות מקצועיות כמו מאמא חינה ישמחו שתבואו להתרשם מאירועים אחרים שהם מנהלים. מומלץ לשים לב לתלבושות ולתפאורה ובמיוחד לניקיונם. השכרת תלבושות לחינה תימנית כדאית כאשר החברה דואגת לכביסה של כל התלבושות לאחר כל אירוע. ביקור של מספר דקות יספיק על מנת לקבל את הרושם הנכון לגבי החברה.

מאמרים נוספים

טקס חינה בבית

טקס חינה בבית: הגשמת החלום עם “מאמא חינה” החינה היא טקס עתיק, המסמל את המעבר מהילדות אל הבגרות ומהרווקות אל הנישואין. הרבה אנשים חולמים על

קרא עוד »

תלבושות לחינה חדרה

תלבושות לחינה: השילוב המושלם של מסורת ועיצוב בחדרה אחד הרגעים המרכזיים והמרגשים בכל טקס חינה הוא הכניסה של הכלה והחתן. העיניים כולן מתמקדות בזוג הצעיר,

קרא עוד »

תלבושות לחינה אופקים

תלבושות לחינה באופקים: המגע המגשר בין המסורת למודרניזם באופקים, מוקד גיוון בדרום הארץ, התרבות הרב-גונית סימנה כבר מזמן את החינה כאחת המסורות היפות והעמוקות ביותר

קרא עוד »

שמלה לדתיות

שמלה לדתיות: האיזון המושלם בין צניעות לאלגנטיות מבין כל התרבויות והמסורות שאנו מתגאים להציע ב”מאמא חינה”, ישנה בקשה שמתקבלת לעיתים תכופות – שמלה לדתיות. האתגר

קרא עוד »
Call Now Button