חינה בהפרדה – למהדרין

חינה למהדרין בהפרדה, זה האתגר שעמד לפני אורלי משעלי מ”מאמא חינה”.
עבור מיטל זו הייתה מתנה שלא תשכח כל חייה. 

 “החינה שלי הייתה חינה מהחלומות” אמרה הכלה המאושרת. “ההנאה של כולם הייתה מושלמת, והכי חשוב, היא עמדה בכול התנאים שציפיתי”.
בעלי השמחה, שתי המשפחות דתיות חרדיות מלוד, התעקשו שטקס החינה יתקיים על פי חוקי הפרדה כהלכה. אורלי, בעלת ניסיון רב בהפקת טקסי חינה מפוארים ומורכבים, הרימה אירוע מדהים, שהחל בהובלת הכלה על אפריון לחלק של הנשים.
לאחר פסק זמן, הובל גם החתן לחלק של הגברים, כאשר מחיצה מפרידה בין החוגגים. רק בעת קיום הטקס עצמו התאחד הזוג על הבמה, כאשר הנשים רואות את הטקס מצידן והגברים רואים את אותו הטקס מצידם.
גם לפני הטקס וגם לאחריו, על אותה במה, שניצבה בקצה האולם, עמדה להקת מוזיקאים וניגנה מוזיקה שהרקידה את החוגגים משני צידי ההפרדה, כשהם נהנים מהמוזיקה ורוקדים בשמחת הכלה והחתן ללא חשש עירוב.

 

טקס החינה המסורתי, שאופייני לכול עדות המזרח, החל בצפון אפריקה ועד תימן, הפך מזמן לחלק ממשי בחתונות של כלל האוכלוסייה.
כל כך הרבה שידוכים מעורבים הפכו את החינה לטקס כמעט חובה לכולם. לפעמים כאשר החתן תימני והכלה מרוקאית, או להיפך, עולה השאלה,  באיזה סגנון תיערך החינה. אורלי מצליחה ליצור אווירה שמערבת את הסגנון שאופייני לכל עדה בכישרון יוצא דופן שניראה כל כך טבעי, היא מסוגלת לערוך חינה שמערבת עדות בקלילות. עד שנדמה שהיא הצליחה ליצור סגנון מאחד שמשלב את כולם לטקס חינה מושלם.

 

עכשיו היא מפיקה גם טקסי חינה בהפרדה.

 

הלבוש הססגוני שהיא מעצבת לבד, מזכיר את אגדות  “אלף לילה ולילה”. הכול תפור בכישרון מדהים ובעבודת יד קפדנית.
הבגדים מעניקים לחוגגים תחושה שהם נמצאים בסוג של קסם, בנשף מלכותי בארמונות המזרח. גם הכלה וגם החתן וכמובן גם בני המשפחה, כולם לבושים בבגדי החינה הססגוניים.
עבור הזוג החרדי, הכינה אורלי מ”מאמא חינה” סט בגדים מלא שנתפר על פי חוקי הצניעות המחמירים עבור החתן והכלה ועבור כל בני המשפחה.

“חינה כזו עוד לא ראינו”….סיכמו אורחי השמחה.

מאמרים נוספים

טקס חינה בבית

טקס חינה בבית: הגשמת החלום עם “מאמא חינה” החינה היא טקס עתיק, המסמל את המעבר מהילדות אל הבגרות ומהרווקות אל הנישואין. הרבה אנשים חולמים על

קרא עוד »

תלבושות לחינה חדרה

תלבושות לחינה: השילוב המושלם של מסורת ועיצוב בחדרה אחד הרגעים המרכזיים והמרגשים בכל טקס חינה הוא הכניסה של הכלה והחתן. העיניים כולן מתמקדות בזוג הצעיר,

קרא עוד »

תלבושות לחינה אופקים

תלבושות לחינה באופקים: המגע המגשר בין המסורת למודרניזם באופקים, מוקד גיוון בדרום הארץ, התרבות הרב-גונית סימנה כבר מזמן את החינה כאחת המסורות היפות והעמוקות ביותר

קרא עוד »

שמלה לדתיות

שמלה לדתיות: האיזון המושלם בין צניעות לאלגנטיות מבין כל התרבויות והמסורות שאנו מתגאים להציע ב”מאמא חינה”, ישנה בקשה שמתקבלת לעיתים תכופות – שמלה לדתיות. האתגר

קרא עוד »
Call Now Button