חינה בהפרדה – למהדרין

חינה למהדרין בהפרדה, זה האתגר שעמד לפני אורלי משעלי מ”מאמא חינה”.
עבור מיטל זו הייתה מתנה שלא תשכח כל חייה. 

 “החינה שלי הייתה חינה מהחלומות” אמרה הכלה המאושרת. “ההנאה של כולם הייתה מושלמת, והכי חשוב, היא עמדה בכול התנאים שציפיתי”.
בעלי השמחה, שתי המשפחות דתיות חרדיות מלוד, התעקשו שטקס החינה יתקיים על פי חוקי הפרדה כהלכה. אורלי, בעלת ניסיון רב בהפקת טקסי חינה מפוארים ומורכבים, הרימה אירוע מדהים, שהחל בהובלת הכלה על אפריון לחלק של הנשים.
לאחר פסק זמן, הובל גם החתן לחלק של הגברים, כאשר מחיצה מפרידה בין החוגגים. רק בעת קיום הטקס עצמו התאחד הזוג על הבמה, כאשר הנשים רואות את הטקס מצידן והגברים רואים את אותו הטקס מצידם.
גם לפני הטקס וגם לאחריו, על אותה במה, שניצבה בקצה האולם, עמדה להקת מוזיקאים וניגנה מוזיקה שהרקידה את החוגגים משני צידי ההפרדה, כשהם נהנים מהמוזיקה ורוקדים בשמחת הכלה והחתן ללא חשש עירוב.

 

טקס החינה המסורתי, שאופייני לכול עדות המזרח, החל בצפון אפריקה ועד תימן, הפך מזמן לחלק ממשי בחתונות של כלל האוכלוסייה.
כל כך הרבה שידוכים מעורבים הפכו את החינה לטקס כמעט חובה לכולם. לפעמים כאשר החתן תימני והכלה מרוקאית, או להיפך, עולה השאלה,  באיזה סגנון תיערך החינה. אורלי מצליחה ליצור אווירה שמערבת את הסגנון שאופייני לכל עדה בכישרון יוצא דופן שניראה כל כך טבעי, היא מסוגלת לערוך חינה שמערבת עדות בקלילות. עד שנדמה שהיא הצליחה ליצור סגנון מאחד שמשלב את כולם לטקס חינה מושלם.

 

עכשיו היא מפיקה גם טקסי חינה בהפרדה.

 

הלבוש הססגוני שהיא מעצבת לבד, מזכיר את אגדות  “אלף לילה ולילה”. הכול תפור בכישרון מדהים ובעבודת יד קפדנית.
הבגדים מעניקים לחוגגים תחושה שהם נמצאים בסוג של קסם, בנשף מלכותי בארמונות המזרח. גם הכלה וגם החתן וכמובן גם בני המשפחה, כולם לבושים בבגדי החינה הססגוניים.
עבור הזוג החרדי, הכינה אורלי מ”מאמא חינה” סט בגדים מלא שנתפר על פי חוקי הצניעות המחמירים עבור החתן והכלה ועבור כל בני המשפחה.

“חינה כזו עוד לא ראינו”….סיכמו אורחי השמחה.

מאמרים נוספים

חינה לשיער

חינה לשיער היא פתרון טבעי ובטוח המשמש לצביעת השיער ללא כימיקלים ומבלי לפגוע בקרקפת או בקווצות. היא משמשת לא רק לצביעת שיער אלא גם כמוצר

קרא עוד »

טקס ערבוב חינה

חינה היא צבע טבעי המשמש לאמנות גוף וצביעת שיער. המילה “חינה” נובעת מהמילה הערבית ל”אדום”. השימוש בחינה מתחיל בימי קדם. חינה שימשה במשך מאות שנים

קרא עוד »

השכרת תלבושות לחינה רמלה

השימוש בחינה היה פופולרי בתת היבשת ההודית במשך מאות שנים. בהודו, לחינה יש מספר שימושים מסורתיים, כגון אמנות גוף כצורת אמנות דקורטיבית המיושמת על ידיים

קרא עוד »
Call Now Button