טקס חינה מרוקאי

טקס חינה מרוקאי נחגג בעבר באופן מסורתי יום לפני מועד החתונה עצמה. כיום בעדה המרוקאית ניתן לראות רבים החוגגים את הטקס מספר ימים טרם החתונה. העדה המרוקאית היא העדה הגדולה ביותר בישראל שחוגגת טקס זה. בעדה מקובל שלפני הטקס עצמו, חברות הכלה ובנות משפחתה ילוו אותה למקווה טהרה תוך שירה של שירים, פיוטים וריקודים מסורתיים. הביקור במקווה והטבילה נחגגים עם הגשת המתוקים האופייניים לעדה למשתתפות. לאחר מצוות הטבילה מקובל שהכלה תשוב לבית הוריה לקראת חגיגת טקס חינה מרוקאי המסורתי.

מרכיבים מרכזיים בטקס

מוזיקה מרוקאית מקורית תלווה כל חינה מרוקאית תלבושות מסורתיות גם כן. הנשים לובשות בגדים רקומים מבדים יקרים ומבריקים המעוטרים באלמנטים מזרחיים. על ראשיהן יוצגו סרטי שיער וכתרים תואמים. הגברים בנוסף לתלבושות גם חובשים את כובע התרבוש המסורתי בצבע הארגמן. מקובל כי את בני הזוג יובילו בני משפחותיהם תוך שהם נושאים בידיהם נרות.

מה מסמל טקס החינה

החתן והכלה הם החלק המרכזי והחשוב ביותר  בכל חינה מרוקאית. שיא הטקס המסורתי של חינה מרוקאית הוא כמובן, מריחת כפות הידיים בחינה, כסמל וסגולה לחיים טובים, זוגיות מבורכת, ומלאה באושר. לאחר מכן הזוג יושב יחד בלבוש המסורתי והאורחים משמחים אותם בברכות, שירה וריקודים. לאחר מכן יינתנו המתנות היקרות לחתן ולכלה והלבשתם בתכשיטים מפוארים מזהב.

תלבושות בשלבי הטקס

בכל חינה מרוקאית תלבושות שונות לחתן ולכלה בכל שלב באירוע, בשלב קבלת הפנים נהוג ללבוש תלבושות מסורתיות לבנות ומעוטרות בזהב על מנת לקבל את האורחים. לקראת שלב הריקודים לאחר המנה ראשונה מחליפים לתלבושות נוחות לריקוד, לרוב בצבעים מיוחדים כמו כחול בהיר וטורקיז.

הצלחת האירוע

על מנת שהאירוע יסתיים בהצלחה מומלץ לעבוד בצורה מדויקת מכיוון שהכנה נכונה יכולה למנוע תקלות רבות בדרך. הדבר הטוב ביותר הוא לתכנן חינה מרוקאית עם אנשי מקצוע מנוסים כמו מאמא חינה שהפיקו טקסים רבים לאורך השנים. ליווי מקצועי מאפשר לתכנן את כל שלבי טקס חינה מרוקאי במדויק מראש. תכנון יכלול את מספר התלבושות הדרושות וסוגי התפאורה. לצד תכנון מוגדר לשלבי האירוע יש צורך בניהול הכולל גמישות לאור ההתרחשויות הספונטניות . תכנון וניהול הם המפתחות להצלחתו של אירוע חינה מרוקאית ומיצובו כאירוע מושלם, שמח ובלתי נשכח.

נקודות נוספות

במהלך ההכנות של טקס חינה מרוקאי כדאי לשים לב למספר דברים חשובים. לפני סיכום עם החברה המפיקה מומלץ מאוד לראות אירוע אחר של החברה. חברות מקצועיות כמו מאמא חינה ישמחו שתבואו להתרשם מאירועים אחרים שהם מנהלים. מומלץ לשים לב לתלבושות ולתפאורה ובמיוחד לניקיונם. ביקור של מספר דקות יספיק על מנת לקבל את הרושם הנכון לגבי החברה.

מאמרים נוספים

טקס חינה בבית

טקס חינה בבית: הגשמת החלום עם “מאמא חינה” החינה היא טקס עתיק, המסמל את המעבר מהילדות אל הבגרות ומהרווקות אל הנישואין. הרבה אנשים חולמים על

קרא עוד »

תלבושות לחינה חדרה

תלבושות לחינה: השילוב המושלם של מסורת ועיצוב בחדרה אחד הרגעים המרכזיים והמרגשים בכל טקס חינה הוא הכניסה של הכלה והחתן. העיניים כולן מתמקדות בזוג הצעיר,

קרא עוד »

תלבושות לחינה אופקים

תלבושות לחינה באופקים: המגע המגשר בין המסורת למודרניזם באופקים, מוקד גיוון בדרום הארץ, התרבות הרב-גונית סימנה כבר מזמן את החינה כאחת המסורות היפות והעמוקות ביותר

קרא עוד »

שמלה לדתיות

שמלה לדתיות: האיזון המושלם בין צניעות לאלגנטיות מבין כל התרבויות והמסורות שאנו מתגאים להציע ב”מאמא חינה”, ישנה בקשה שמתקבלת לעיתים תכופות – שמלה לדתיות. האתגר

קרא עוד »
Call Now Button