תלבושות לחינה מרוקאית

תלבושות לחינה מרוקאית נחשבות לאחד המרכיבים המרכזיים והחשובים בכל טקס חינה מוצלח. תלבושות לחינה מרוקאית צריכות להיות אותנטיות לא רק לנשים אלא גם לגברים. הנשים נוהגות ללבוש תלבושות עשויות מבדים יקרים ומבריקים, כאשר לשמלות מוסיפים אלמנטים מזרחיים ורקמות מוזהבות כמו גם תכשיטים מפוארים נוספים. על ראשיהן יוצגו גם סרטים לשיער וכתרים תואמים.

שלבים בטקס

הגברים חובשים את כובע התרבוש המסורתי בצבע הארגמן בין שאר המרכיבים המקובלים של תלבושות לחינה מרוקאית. כמו בקרב העדות האחרות, חינה מרוקאית בגדים הם במרכז האירוע. בכל חינה מרוקאית ישנן תלבושות שונות לחתן ולכלה ולכל שלב באירוע. בשלב קבלת הפנים של חינות מרוקאיות נהוג ללבוש תלבושות מסורתיות לבנות המעוטרות בזהב על מנת לקבל את האורחים. לקראת שלב הריקודים לאחר המנה ראשונה מחליפים לתלבושות נוחות יותר לריקוד, לרוב בצבעים מיוחדים של כחול בהיר וטורקיז.

טקס החינה במסורת מרוקו

טקס חינה מרוקאית נחגג בעבר באופן מסורתי יום לפני מועד החתונה עצמה. כיום בעדה המרוקאית ניתן לראות רבים החוגגים את הטקס מספר ימים טרם ערב החתונה. העדה המרוקאית היא העדה הגדולה ביותר בישראל שנוהגת לחגוג טקס זה. בעדה מקובל שלפני הטקס עצמו החברות של הכלה ובנות המשפחה ילוו אותה למקווה טהרה תוך שירה של שירים, פיוטים וריקודים מסורתיים. הביקור במקווה והטבילה נחגגים בהגשת המתוקים האופייניים של העדה גם למשתתפות במקווה לפני חינות מרוקאיות. לאחר מצוות הטבילה נהוג שהכלה שבה לבית הוריה לקראת חגיגת טקס חינה מרוקאית המסורתי.

טקס החינה

החתן והכלה הם החלק המרכזי והחשוב ביותר  בכל חינה מרוקאית. שיא הטקס המסורתי של חינה מרוקאית הוא כמובן, מריחת כפות הידיים בחינה, כסמל וסגולה לחיים טובים, זוגיות מבורכת ומלאה באושר. לאחר מכן הזוג יושב יחד בלבוש המסורתי והאורחים משמחים אותם בברכות, שירה וריקודים. לאחר מכן יינתנו המתנות היקרות לחתן ולכלה והלבשתם בתכשיטים מפוארים מזהב.

הצלחת האירוע

על מנת שהאירוע יסתיים בהצלחה מומלץ לעבוד בצורה מדויקת מכיוון שהכנה נכונה יכולה למנוע תקלות רבות בדרך. הדבר הטוב ביותר הוא לתכנן חינה מרוקאית עם אנשי מקצוע מנוסים כמו מאמא חינה שהפיקו טקסים רבים לאורך השנים. תלבושות לחינה להשכרה מאנשי מקצוע וליווי מקצועי מאפשרים לתכנן את כל שלבי טקס חינה מרוקאי במדויק מראש. תכנון יכלול את מספר תלבושות לחינה להשכרה הדרושות למהלך האירוע כמו גם סוגי התפאורה. לצד תכנון מוגדר לשלבי האירוע יש צורך בניהול הכולל גמישות לאור ההתרחשויות הספונטניות . תכנון וניהול הם המפתחות להצלחתו של אירוע חינה מרוקאית ומיצובו כאירוע מושלם, שמח ובלתי נשכח.

נקודות חשובות

במהלך ההכנות של הטקס חינה כדאי לשים לב למספר דברים חשובים לכל חינה מרוקאית בגדים כמובן. לפני סיכום עם החברה המפיקה מומלץ מאוד לראות אירוע אחר של החברה. חברות ותיקות בתחום כמו מאמא חינה ישמחו שתבואו להתרשם באירועים אחרים שהם מפיקים. מומלץ לשים לב לגיוון של תלבושות לחינה מרוקאית, לאיכות התפאורה ובייחוד לניקיון הבדים. ביקור של מספר דקות יספיק על מנת לקבל את הרושם הנכון לגבי החברה.

מאמרים נוספים

טקס חינה בבית

טקס חינה בבית: הגשמת החלום עם “מאמא חינה” החינה היא טקס עתיק, המסמל את המעבר מהילדות אל הבגרות ומהרווקות אל הנישואין. הרבה אנשים חולמים על

קרא עוד »

תלבושות לחינה חדרה

תלבושות לחינה: השילוב המושלם של מסורת ועיצוב בחדרה אחד הרגעים המרכזיים והמרגשים בכל טקס חינה הוא הכניסה של הכלה והחתן. העיניים כולן מתמקדות בזוג הצעיר,

קרא עוד »

תלבושות לחינה אופקים

תלבושות לחינה באופקים: המגע המגשר בין המסורת למודרניזם באופקים, מוקד גיוון בדרום הארץ, התרבות הרב-גונית סימנה כבר מזמן את החינה כאחת המסורות היפות והעמוקות ביותר

קרא עוד »

שמלה לדתיות

שמלה לדתיות: האיזון המושלם בין צניעות לאלגנטיות מבין כל התרבויות והמסורות שאנו מתגאים להציע ב”מאמא חינה”, ישנה בקשה שמתקבלת לעיתים תכופות – שמלה לדתיות. האתגר

קרא עוד »
Call Now Button